Kutil šikula

Magazín s inspirací pro šikovné kutily

Bydlení Inspirace Interiér Novinky Ostatní Tipy & rady

Tyto tipy pro nastěhování do prvního bytu vám usnadní život

Pokud toto čtete, je pravděpodobné, že se stěhujete do svého prvního bytu nebo o tom přemýšlíte. Gratuluji! Je tak vzrušující mít své vlastní místo. Mít někde, co je vaše, je super zvláštní, takže se chcete co nejvíce zorganizovat a využít všechny pohyblivé hacky, než se usadíte na svém novém místě.

Je třeba zvážit spoustu věcí, ale nestresujte se. Právě čtete tento kousek, což znamená, že už jste o krok napřed ve všem, od podkroví po studio. Je rozhodně dobrý nápad mít vzadu v mysli důležité informace, abyste přesně věděli, co dělat, než přinesete všechny krabice.

Dal jsem dohromady několik nejlepších tipů, na co si pamatovat, když se přesunete do své vůbec první podložky. Ty pokrývají celou řadu různých oblastí, jako je udržování financí pod kontrolou, pořádek v úklidu a sestavování plánů do budoucna.

1. STANOVTE SI ROZPOČET

Zjistěte si, kolik můžete utratit za nájem, potraviny, služby a další náležitosti, a ujistěte se, že se toho budete držet každý měsíc. Můžete to vykreslit do tabulky nebo dokonce jen do aplikace Poznámky v telefonu. Tímto způsobem neutratíte více, než máte, což znamená, že nebudete přistiženi na mizině.

2. ZMĚŘTE SVŮJ NÁBYTEK

Vytáhněte metr a ujistěte se, že jakýkoli nábytek, který máte nebo o jehož koupi uvažujete, se skutečně hodí do vašeho prostoru. Nechcete mít super stresující den při stěhování do bytu , nosit pohovku ve stylu Friends a pak zjistit, že se nevejde ani přes rám dveří.

3. ZAČNĚTE SE ZÁKLADY

Ano, může to být tak lákavé vyhodit celý svůj rozpočet na vytvoření roztomilého AF z vašeho bytu. Ale věřte mi, zdobení je mnohem snazší, když už máte základní velký nábytek. Postel, pohovka, stůl, židle, lednice a sporák jsou všechny základní věci, které musíte mít, než se nastěhujete – vše ostatní, co najdete potom.

4. ZMĚŇTE SVOU ADRESU

Myslíš si, že bude snadné doplazit se zpátky k ‚nájmu, abys chytil dopisy? Žádný bestie – tady dospíváme! Aktualizujte svou adresu u banky, pošty, společností vydávajících kreditní karty a kdekoli jinde, které vám mohou pravidelně zasílat poštu. Tímto způsobem vám neuniknou žádné důležité dopisy nebo účty.

5. KUPTE SI ČISTICÍ PROSTŘEDKY

Pokud je to váš vůbec první byt, je pravděpodobné, že ještě nemáte čisticí prostředky . Co se týče čisticích prostředků, doporučuji investovat do kvalitního univerzálního spreje, kuchyňského čističe, čističe koupelen a osvěžovače vzduchu. Pokud jde o nástroje, doporučuji houby, prachovky a hadříky z mikrovlákna.

6. VYTVOŘTE PLÁN ČIŠTĚNÍ

Jakkoli by to bylo kouzelné, není tu žádná uklízecí víla, která by vám uklidila nepořádek – musíte to udělat sami. IMO, nejlepší způsob, jak to udržet na vrcholu, je vytvořit a dodržovat kontrolní seznam úklidu bytu . Nejen, že to zabrání hromadění nečistot, ale také to znamená, že nebudete celý úklid nacpat do jednoho stresujícího sedu.

7. NASTAVTE NÁSTROJE

Nejprve zkontrolujte, zda ve vašem bytě nejsou zahrnuty vaše energie. Pokud nejsou? Připravte je co nejdříve. Nastavení elektřiny, plynu, vody a kabelů před nastěhováním zajistí, že budete mít vše na svém místě hned první den. Jen si představte, že první večer bylo hezky a teplo a dívali se na televizi se ztlumenými světly. Vibes, že? Mnohem lepší, než se jen ukázat a strávit noc třesoucí se.

8. PŘED NASTĚHOVÁNÍM VYČISTĚTE

Chcete nový začátek? Proto se stěhujete do svého prvního bytu, nemám pravdu? Udělejte to ještě svěžejší tím, že svůj byt před nastěhováním uklidíte. To vám umožní zbavit se všech choroboplodných zárodků a prachu, které zanechali předchozí nájemníci, a také se dostat do oblastí, které nebudou tak přístupné k úklidu, když se úplně nastěhujete, jako jsou police ve skříních.

9. ZKONTROLUJTE, ZDA NEDOŠLO K POŠKOZENÍ

Buďme skuteční, vklady nejsou levné . Takže se musíte ujistit, že jste připraveni na budoucnost, abyste neztratili žádné zbytečné dolary, když se nakonec odstěhujete. Před nastěhováním zkontrolujte stěny, povrchy, soklové lišty a podlahu, zda nejsou poškozeny. Pokud něco najdete, sepište to písemně, vyfoťte a informujte svého pronajímatele. Vaše budoucí já vám později poděkuje, důvěřujte.

10. NAUČTE SE PRAVIDLA SVÉHO BYTU

Pokud pronajímáte nebo bydlíte v bytovém domě, musíte se ujistit, že dodržujete všechna domovní pravidla, protože nechcete naštvat svého pronajímatele nebo sousedy. Užitečné věci, které je třeba zkontrolovat, zahrnují hodiny klidu, zásady pro domácí mazlíčky a předpisy o parkování. Když se s nimi seznámíte, než se nastěhujete, nebude vám hrozit, že když už tam budete, vypískat.

11. INVESTUJTE DO ÚLOŽNÝCH ŘEŠENÍ

Když nemáte spoustu místa na hraní, je obzvláště důležité zajistit, aby bylo vše organizováno. Díky tomu bude váš byt dlouhodobě bez nepořádku. Úložná řešení, jako jsou organizéry na dveře, úložné pohovky a organizéry pro ukládání pod postel, to vše jsou skvělé možnosti pro využití co největšího prostoru bytu.

12. NÁKUP POJIŠTĚNÍ NÁJEMCE

Já vím, já vím – další náklady navíc. Ale to je náklad, který stojí za to, protože nikdy nevíte, co se může stát. Chraňte se v případě požárů, krádeží nebo jiných totálních katastrof s pojištěním nájemce. Doporučuji zvolit takový, který pokryje veškerý váš domácí obsah a také utrácené věci, jako je váš mobilní telefon a notebook.

13. UDRŽUJTE SI POŘÁDEK V DŮLEŽITÝCH DOKUMENTECH

Pokud je toto vaše první místo, máte probové VIP (Very Important Papers), které musíte sledovat. Je dobré mít svou nájemní smlouvu, pojištění pronajímatele a jakékoli další právní dokumenty na jednom místě, abyste je mohli vytáhnout, pokud máte nějaké problémy nebo se potřebujete podívat zpět pro referenci. Rád k tomu používám držáky na časopisy, protože se snadno vejdou do malých polic a prostorů.

14. ZÁSOBTE SE NEZBYTNOSTMI VE SPÍŽI

Obvi, než se nastěhuješ, budeš dělat velký starý obchod s potravinami – ale neplňte si košík jen čerstvým ovocem a zeleninou. Ujistěte se, že si vyberete spoustu suchých potravin, jako je rýže, obiloviny a těstoviny, stejně jako konzervy, sklenice na omáčky a koření. Je praktické je mít vždy naskladněné ve skříni, takže vám nedojde jídlo k jídlu. Rád dávám své suché potraviny do průhledných sklenic, jako jsou tyto ComSaf na Amazonu , protože je dobře vidět, když dochází.

15. PŘÁTELTE SE SE SVÝMI SOUSEDY

Byty jsou velké velikosti pro lidi, kteří žijí sami, ale může to být trochu osamělé, pokud jste to jen vy nebo jen jedna další osoba. Když se nastěhujete, nezapomeňte zaklepat na dveře všech blízkých sousedů a představit se. Můžete také zjistit, zda existuje skupina na Facebooku nebo WhatsApp, ke které se můžete připojit. Když navážete vazby se sousedy, budete mít komunitní podpůrnou síť a také blízké lidi, na které se můžete v případě nouze spolehnout. Jo, a vždycky je dobré mít nové kámošky.